Triedne koncoročné výlety

Školský výlet 1. a 2.triedy Foto

14.júna bolo 14 žiakov prvého a 7 žiakov druhého ročníka na výlete v Bojniciach. Hneď ráno sme prešli rozprávkovou krajinou v Bojnickom zámku a potom si pozreli zoologickú záhradu. Dvakrát ich prekvapil silný dážď, ale aj tak sa domov vrátili spokojní. Výlet sa im páčil a ešte teraz si rozprávajú zážitky.

Školský výlet 3. a 4. triedy Foto

Ráno sme sa zobudili a s netrpezlivo sme sa vybrali do parku, kde sme sa mali stretnúť s pani učiteľkami. Museli sme vstávať skoro, aby sme nezmeškali autobus. Cesta autobusom sa nám zdala pridlhá. No aj po ceste sme mali veľa pekných zážitkov. Videli sme Liptovskú Maru, hrad Strečno, Tatry, Ružomberok, Váh, ďalšiu zrúcaninu, Malú a Veľkú Fatru, Čičmany a ešte veľa zaujímavých vecí. Prišli sme tam a privítali nás kovboji na koňoch. Dávali nám pečiatku na ruku. Vstúpili sme a uvideli sme mestečko Western City. Mohli sme sa odviesť na vláčiku, koňoch a elektrickom býkovi. Po ceste sme odpovedali na rôzne otázky. Boli sme sa pozrieť na ryžovanie zlata. Videli sme aj indiánsku osadu. Presunuli sme sa do Amfiteátra a tam nám ukazovali kaskadérske kúsky na koňoch. Hrali nám aj akčné divadlo. Najviac sa nám páčil výbuch dynamitu. Divadlo sa skončilo, a fotili sme sa s hercom Willym. Presunuli sme sa do Aquaparku a práve začalo pršať. Ale na koniec prestalo. Dostávali sme čipy na skrinky. Obliekli sme sa do plaviek, osviežili sme sa studenou vodou a čľup do vody. Išli sme aj na tobogany. Celé to bolo pekný zážitok a v Aquaparku sme boli dve hodiny. Nakoniec sme sa vrátili do autobusu a cestou späť sme si spievali rôzne pesničky. Chceli sme sa zastaviť pri Liptovskej Mare, ale mali už málo času. Ujo šofér nás vyviezol až domov. Prišli sme domov a rodičia sa nás začali vypytovať, ako sa nám páčilo. My sme im povedali, že to bol naozaj krásny zážitok.
Žiačka 4. ročníka

Výlet 5.- 6. ročníka

Krásneho dňa 16.5. nás pani učiteľka vzala na koncoročný výlet. Vstávali sme zavčas rána na autobus. Naša prvá cesta viedla do Topoľčianok. Navštívili sme kaštieľ a vzájomne letné sídlo pre prezidenta a ministrov. Bola tam krásna podlaha s masívnym nábytkom a izbami, najviac nás zaujala veľká knižnica s pracovňou posledného panovníka. Po malej prestávke sme sa vydali do múzea koní. Hneď v príchode sme zosmutneli, lebo tam bol vypchaný kôň. Bolo nám ho ľúto. Vo vnútri múzea bolo všetko o koňoch. Dozvedeli sme sa tu mnoho zaujímavostí o chove koní, na čo kone ľuďom slúžili v minulosti a dnes, vystavené tu boli mnohé ocenenia koní, najrôznejšieho rodu a druhu. Boli sme tam asi pol hodinu a išli sme do arboréta v Mlyňanoch. Boli tam nádherné kvety, kríky, stromy, ktoré krásne kvitli a voňali. Rozdelili sme sa do troch skupín, aby sme si obhliadku mohli v kľude a podrobne prejsť. Po prehliadke sme si spravili pri bufete krátku desiatovú prestávku. Po nej sme išli do Nitry. Nasledoval rozchod do nákupného centra, asi 2 hodiny. Každý sa rozbehol svojou cestou, kúpil a obzrel si čo chcel. O 17 hodine sme odchádzali z Nitry. Doma sme boli o pol ôsmej. Boli sme dosť unavení, chceli len oddychovať. Druhý deň v škole bol ľahší. Všetci sa pýtali aký bol výlet. Bol to krásny deň.
Autor: Diana Porubčanová

Výlet 7. ročníka

Dňa 31.5. 2007 sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili výletu do Banskej Bystrice a okolia. Ako prvé sme navštívili pamätné domy vynálezcu Jozefa Murgaša a spisovateľa Jozefa Gregora Tajovského kúsok za Bystricou v dedinke Tajov. O týchto výnimočných slovenských osobnostiach sme sa prostredníctvom výkladu dozvedeli nové a zaujímavé informácie. Potom sme navštívili obchodný dom Tesco a Harmaneckú ľadovú jaskyňu, v ktorej sme sa kochali ľadovými útvarmi. Po prehliadke jaskyne sme sa vybrali do Rajeckej Lesnej známej svojím vyrezávaným betlehemom. Tam sme aj ukončili náš výlet a vrátili sa domov. Tento výlet bol pre každého z nás krásnym zážitkom.
J. Nemčeková, 7.B.

8. - 9. ročník - exkurzia na Oravu

Žiaci 8. a 9. ročníka sa zúčastnili 14.6.2007 exkurzie na Oravu. Cesta bola nekonečne dlhá. Preto sme si ju spríjemňovali rozprávaním, počúvaním pesničiek a hraním kariet. Keď sme dorazili na Oravu ako prvý sme navštívili Oravský hrad. Veľmi sa nám páčil. Uvideli sme tam rôzne historické pamiatky a dozvedeli sme sa o ňom niečo viac. No ale asi najviac nás zaujala plavba loďou na Oravskej priehrade a Slanický ostrov. Spätnou cestou sme navštívili nákupné centrum Tesco. Bol to veľmi príjemný a zaujímavý deň.
Autorky: Petra Slugeňová, Dominika Šebová